Saturday 21 May 2022
12:32:50 - پنجشنبه 10 تیر 1400
رئیس جدید قوه قضاییه را بهتر بشناسید/ محسنی‌ اژه‌ای کیست؟
  رهبر معظم انقلاب اسلامی طی حکمی حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای را به عنوان رئیس قوه قضاییه منصوب کردند و محسنی اژه ای جایگزین سید ابراهیم رئیسی شد. کارنامه رئیس جدید قوه قضاییه غلامحسین محسنی اژه‌ای متولد ۱۳۳۵ در شهر اژیه از توابع بخش جلگه شهرستان اصفهان است. وی روحانی، قاضی و […]

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی طی حکمی حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای را به عنوان رئیس قوه قضاییه منصوب کردند و محسنی اژه ای جایگزین سید ابراهیم رئیسی شد.

کارنامه رئیس جدید قوه قضاییه

غلامحسین محسنی اژه‌ای متولد ۱۳۳۵ در شهر اژیه از توابع بخش جلگه شهرستان اصفهان است.

وی روحانی، قاضی و سیاستمدار ایرانی است که امروز با حکم مقام معظم رهبری به عنوان ریاست قوه قضاییه منصوب شد.

وی در دوران کاری خود مسئولیت‌هایی را در حوزه‌های مختلف بر عهده داشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به دادستان دادگاه ویژه روحانیت، وزیر اطلاعات، دادستان کل کشور، سخنگوی قوه قضاییه، رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما و معاون اولی قوه قضاییه اشاره کرد.

محسنی اژ‌ه‌‌ای علاوه بر تحصیلات حوزوی (در حوزه علمیه قم)، تحصیلات دانشگاهی را هم پشت سر گذاشته است و مدرک دکترای حقوق بین الملل دارد.

در کارنامه علمی، تحقیقاتی و آموزشی محسنی اژه‌ای تدریس در دانشکده وزارت اطلاعات، تدریس در قسمت آموزش دادگاه‌های انقلاب و کمک جهت تدوین لوایح قضایی و تشکیلاتی دیده می‌شود.

از جمله سوابق اشتغال محسنی اژه‌ای می‌توان به مسئول گزینش وزارت اطلاعات در سال‌های ۶۳ و ۶۴، نماینده قوه قضاییه در وزارت اطلاعات از نیمه دوم سال ۶۴-۶۷، مسئول دادسرای امور اقتصادی تهران در سال‌های ۶۸-۶۹، نماینده قوه قضاییه در سال‌های ۷۰ لغایت ۷۳ در وزارت اطلاعات و بعضی از حراست‌ها، دادستان ویژه روحانیت تهران از سال ۷۴ لغایت ۷۶، دادستان کل ویژه روحانیت، مسئول مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت از سال ۷۷ لغایت ۸۱، حضور و فعالیت در شعب دادسرا و دادگاه بدوی و دادگاه تجدید نظر استان تهران و دیوان‌های کشور و هیئت نظارت بر مطبوعات اشاره کرد.

منبع:
پایگاه خبری رادیکال زیتون صفری پایگاه خبری رادیکال تابناك وب پایگاه خبری رادیکال تابناك وب