نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: کشاورز گیلانی تک محصولی است و توصیه می کنم متولیان آب استان در کنار شالیکاران حضور داشته باشند و نیروهای خود را در کنار کشاورزان بگمارند.

 آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار کرد: ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷ یادآور حادثه تلخ حمله وحشیانه ناو آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران در خلیج فارس است.
وی، حمله به هواپیمای مسابری ایران را جنایت بزرگ توسط آمریکا عنوان کرد و افزود: ۱۲ تیرماه روز افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است و در این راستا همواره باید کارهای شیطان صفتان را بیان کنیم تا همه بدانند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه افتضاح‌های حقوق شهروندی آمریکایی‌ها بر همگان مبرهن است، تصریح کرد: پلیس آمریکا علیه ملت خودش خشونت دارد ضمن اینکه نقض حقوق اقلیت‌های دینی را در این کشور مشاهده می‌کنیم.
آیت الله فلاحتی، کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومی در کانادا را مصداق نسل کشی دنیای غرب دانست و بیان کرد: اسلام هراسی و شیعه هراسی در آمریکا امری عادی شده ات.
وی به جنایت آمریکایی‌ها در عرصه بین المللی به ویژه در غرب آسیا، عراق، یمن و افغانستان اشاره کرد و گفت: حمایت بی‌قید و شرط از رژیم صهیونیستی و رژیم کودک کش آل سعود از جنایت‌های آمریکا محسوب می‌شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به مواجهه ۸۰ساله آمریکا با ملت ایران، خاطرنشان کرد: کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲و حمایت از رژیم سفاک و خون آشام پهلوی که ملت ایران را تحقیر کردند از جنایت‌های آمریکا علیه ملت ایران است.
آیت الله فلاحتی، تحمیل قانون کاپیتولاسیون علیه ملت ایران را از جنایت‌های آمریکا برشمرد و یادآور شد: اموال ایران را بلوکه کردند و در برجام سر ما را کلاه گذاشتند.
وی با بیان اینکه حمله نظامی آمریکا در طبس و مسلح کردن صدام به تسلیحات شیمیایی از جنایت‌های آمریکا علیه ملت ایران است، اظهار کرد: حمایت از تروریست‌ها و تهاجم و ناتوی فرهنگی از دیگر جنایت‌های آمریکا علیه مردم ایران است.
امام جمعه رشت در ادامه به وضعیت آب کشاورزی در نقاط مختلف استان اشاره کرد و گفت: کشاورزان آب برای کشت ندارند و شالیزارها خشک است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به فراخوانی متولیان آب گیلان از زمستان سال گذشته در راستای تمهیدات لازم برای تامین آب کشاورزی در سال زراعی جدید، بیان کرد: متولیان آب باید حق را به کشاورزان بدهند و خود را مقصر بدانند.
وی به تامین بخشی از آب کشاورزی توسط آب بندان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: بعضی آب بندان‌ها را به تولیدکنندگان اجاره دادند و هنوز برخی آب بندان‌ها لایروبی نشدند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه هزینه تولید محصول برنج برای کشاورز سنگین است، تصریح کرد: کشاورز گیلانی تک محصولی است و توصیه می‌کنم متولیان آب استان در کنار شالیکاران حضور داشته باشند و نیروهای خود را در کنار کشاورزان بگمارند.
آیت الله فلاحتی به سدهای ناتمام دیورش و شفارود در گیلان اشاره کرد و افزود: امیدوارم دولت جدید در اتمام سدهای نیمه تمام استان تسریع داشته باشد.
وی با اشاره به ۱۴ تیر روز شهردارها و دهیاری، خاطرنشان کرد: قانون شوراها را در مجلس به تصویب رساندند که دارای کاستی‌هایی است.
امام جمعه رشت همچنین به موضوع حق و حقوق در راستای سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: از جمله حقوق، حقی است که پیامبر صلی الله وآله و سلم و امامان علیه السلام بر انسان‌ها دارند زیرا از جانب خدا منصوب شدند.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه امامان علیه السلام به دلیل لیاقت از جانب خداوند منصوب شدند، تصریح کرد: پیامبر صلی الله وآله و سلم در روز غدیر امامت علی علیه السلام را ابلاغ کرد که از جانب خدا منصوب شده است و براین اساس کسانی که به امام علیه السلام در مقام اجرا رای ندادند همه در روز قیامت مواخذه می‌شوند./دیار میرزا