پنتاگون اعلام کرد: افسر نیروی هوایی آمریکا جیمز ویلیس در قطر کشته شده است.

رسانه‌های آمریکایی روز دوشنبه از مرگ مشکوک یک فرمانده نیروی هوایی این کشور مستقر در قطر خبر دادند.

به نوشته وبگاه «ایر فورس تایمز» به نقل از پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) جسد «جیمز. سی. ویلیس» فرمانده اسکادران «رد هورس» روز شنبه ساعت هفت و نیم صبح به وقت محلی در اقامتگاهش در پایگاه هوایی «العدید» درجنوب شهر «دوحه» در قطر یافت شد. پنتاگون مدعی شده که مرگ این فرمانده ارشد آمریکایی به مرتبط با حوادث نظامی نبوده و تحقیقات در این زمینه در دست بررسی است.

این فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا پیشتر هدایت یگان مهندسی گارد هوایی نیومکزیکو را برعهده داشت. این اسکادران ماه آوریل در قطر مستقر شد و وظیفه آن پشتیبانی از یگان‌های هوایی آمریکا در عملیات علیه داعش بود.

اسکادران تعمیرات سنگین (RED HORSE) مسئول بازآماد و تعمیر سریع واحدهای سنگین نیروی هوایی ایالات متحده است.

در تداوم مرگ مشکوک نظامیان آمریکا در منطقه، دو نظامی آمریکا  یکی در کویت و دیگری در سوریه دچندی قبل جان خود را از دست دادند. مقام‌های نظامی کویت در بیانیه‌ای مدعی شدند که یک نظامی آمریکا ردر پایگاه نظامی «بیوری» در کویت در یک حادثه غیر نظامی جان خود را از دست داد.

این نظامی آمریکایی در عملیات داعش در منطقه مسئولیت  نبرد را بر عهده داشت و نام و یگان مربوطه وی به دلایل مسائل امنیتی عنوان نشده است.

این در حالی است که یک نظامی دیگر آمریکا نیز به نام «کیسی هارت» ۴۲ ساله به دلیل آنچه که جراحت در سوریه عنوان شده،  در پایگاه «التنف» در کویت جان خود را از دست داد. چندی قبل نیز یک نظامی ارشد نیروی هوایی آمریکا  به نام «جیسون کیافان» در کویت کشته شد. آمریکا در آن زمان نیز مدعی شد که این نظامی ارشد حین رانندگی بیرون از «پایگاه هوایی السالم» در کویت کشته شد.

مهاجرانی در همین باره نوشت:
ژنرال جیمز ویلیس فرمانده نیروهای ویژه اسب سرخ، که در عملیات شهادت شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس نقش موثر داشت، شنبه در پایگاه هوایی العدید در قطر، به تعبیر پنتاگون در حادثه غیر رزمی کشته شد.

مگر سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس در عملیات رزمی شهید شدند؟