Sunday 5 December 2021
22:08:38 - سه شنبه 15 تیر 1400
رضا احمدی زاده خاموشی کسب و کار با سهل انگاری شهروندان شهرستان رودبار
  🔸 خاموشی کسب و کار با سهل انگاری شهروندان شهرستان رودبار بسیاری از کسب‌ و کارها تحت تأثیر گسترش ویروس کرونا قرار دارند و حتی در برخی زمان‌ها ترس از این ویروس با سایه‌ افکنی خود موجب توقف فعالیت‌های اقتصادی شده است، اما به گفته کارشناسان در این میان شرکت‌های کوچک و متوسط و […]

 

🔸 خاموشی کسب و کار با سهل انگاری شهروندان شهرستان رودبار

بسیاری از کسب‌ و کارها تحت تأثیر گسترش ویروس کرونا قرار دارند و حتی در برخی زمان‌ها ترس از این ویروس با سایه‌ افکنی خود موجب توقف فعالیت‌های اقتصادی شده است، اما به گفته کارشناسان در این میان شرکت‌های کوچک و متوسط و بازاریان و اصناف به دلیل سرمایه کمتر خود از بحران کرونا آسیب بیشتری دیده‌اند.

امروزه تاثیر کرونا بر کسب‌ و کارهای کوچک به وضوح قابل‌ مشاهده است و این مشاغل در سراسر جهان با یکی از چالش‌ برانگیزترین دوران تاریخ معاصر روبرو هستند که البته در کشورهای مختلف تمعهیدات مختلفی در این رابطه سنجیده شده است.

با توجه به رنگ بندی کرونایی، شهرستان رودبار در معرض قرمز شدن وضعیت کرونایی است و در حال حاضر رنگ بندی کرونایی این شهرستان نارنجی است با قرمز شدن دوباره باید شاهد بسته شدن شرکت ها،ادارات، تالارها، مغازه ها، و بیشتر کسب و کارها باشیم.
کسب و کارهایی که دغدغه مالی دارند و منتظر برگشت خوردن چک هایشان می مانند چون راه و منبع درآمد دیگری ندارند.

آنها که به نوعی صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند و برای مایحتاج خانه و خانواده خود در مانده می شوند و متاسفانه راهکارهای چندان مناسبی نیز برای جبران هزینه های آن ها گرفته نشده است.

در میان این عملکرد ضعیف جهت تاوان مشاغل کسب و کار نیاز است شهروندان عزیز با حفظ رعایت پروتکل های بهداشتی هم به جان خود و هم به اصناف شهرستان کمک کنند تا از بازگشت وضعیت سخت ماه های اخیر در امان باشیم.

 

رضا احمدی زاده

عکاس، فعال رسانه ای

مسئول سایت خبری رادیکال

منبع:
پایگاه خبری رادیکال زیتون صفری پایگاه خبری رادیکال تابناك وب پایگاه خبری رادیکال تابناك وب