17:18:22 - دوشنبه 6 ژانویه 2020
بازخوانی سخنرانی سردار سلیمانی در کنگره هشت هزار شهید استان گیلان؛ از تذکر برای برداشتن نام و تصویر خود از پرده نمایش تا گریه حضار برای خاطره گویی سردار از همرزمان شهیدش+عکس
در اردیبهشت ماه سال ۹۵ کنگره سه روزه هشت هزار شهید استان گیلان در پیاده راه تازه تاسیس میدان شهرداری رشت برگزار شد. در روز پایانی کنگره آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید  و همچنین سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس گیلان به عنوان سخنرانان اصلی حضور داشتند. سردار سلیمانی به نامه رسمی

در اردیبهشت ماه سال ۹۵ کنگره سه روزه هشت هزار شهید استان گیلان در پیاده راه تازه تاسیس میدان شهرداری رشت برگزار شد.

در روز پایانی کنگره آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید  و همچنین سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس گیلان به عنوان سخنرانان اصلی حضور داشتند.

سردار سلیمانی به نامه رسمی هشت مادر شهید گیلانی  در این کنگره حضور پیدا کرده بود.

یکی از نکات جالب این مراسم آن بود که سردار حاج قاسم سلیمانی هنگامی که بر روی صحنه و در پشت تریبون روبروی حضار قرار گرفت، از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری مراسم خواست تا تصویر بزرگ وی که بر روی پرده نمایشی روی صحنه نقش بسته بود را حذف کنند.

 

در این مراسم پخش کلیپی از شهدای هشت سال دفاع مقدس موجب تاسف حضار از جمله فرمانده سپاه قدس  شد.

بخشی از سخنرانی که بعدها مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت مربوط به معرفی  سلوک و رفتار شهیدانی نظیر خرازی ، املاکی ، احمد کاظمی ، همت و باکری  و دیگر شهدای دفاع مقدس بود. تاثیر گذاری صحبت های حاج قاسم سلیمانی در این سخنرانی به گونه ای بود که احساسات حضار غلیان کرده و اشک ریختند.

فرمانده سپاه قدس عنوان کرد:

«در جزیره مجنون جنوبی به یک سنگر کوچکی رفتم، شهید زین الدین بود، شهید باکری بود، شهید کاظمی بود. در آن روز برادر مهدی شهید شده بود حمید جامانده بود، من هیچ حس نکردم. جوان رعنایی بود و هیچ آثاری از غم در چهره او ندیدم.

وقتی می خواستند جنازه برادر او را بیاورند اجازه نداد و گفت: «اگر توانستید جنازه بقیه شهدا را بیاورید ؛ جنازه برادر من را بیاورید.»

چه ارزشی دارد که پاسپورت مارا قبول دارند یا خیر ؟  مهمتر از عزت ماست؟

سردار سلیمانی در این سخنرانی با یادو خاطره هشت هزار شهید استان گیلان خاطرنشان کرد: این هزار هزار شهید به سادگی شهید نشدند، یک بمباران اتمی مانند هیروشیما به وجود نیامده که ۸ هزار نفر با هم شهید شوند. یک حادثه طولانی قریب ۸ ساله ای بود بود که رفتند و دیدند که وقتی شهید شد، مادر و پدر پیر او تنها ماند اما متوقف نشدند. این ۸ هزار نفر در طول ۸ سال اتفاق افتاده است. هر سال ۱۰۰۰ نفر بهترین های مردم در این جا شهید شدند.

سردار در ادامه  تصریح کرد: خرمنی از آتش در اطراف ایران وجود دارد، اطراف ایران را ببینید و با ایران مقایسه کنید که امروز اینقدر ارامش و امنیت دارد. وی در ادامه ابراز داشت: جمهوری اسلامی با کدام نظام قابل مقایسه و تبدیل است؟چه ارزشی دارد که پاسپورت مارا قبول دارند یا خیر ؟ مهمتر از عزت ماست؟ عزت و استقلال این ملت از هر چیزی مهم تر است، البته استقلال یک جز نیست و در همه ابعاد اهمیت دارد، در فرهنگ، در مسئله دینی و در موضوعات اقتصادی و فرهنگی همه این سطوح استقلال شاملش می شود و فقط به تمامیت ارضی بر نمی گردد به که به این دلیل است رهبری بر فرهنگ وبر موضوعات سیاسی و اقتصادی مراقبت می کند.

سردار سلیمانی در این کنگره همچنین گفته بود: جامعه‌ای صالح می‌شود که افراد صالح در آن حاکم شوند. عارف به معنای حقیقی و عابد به معنای حقیقی، این خصیصه مهم جنگ بود. خصیصه دیگر رزمندگان ما این بود که هیچ گونه احساسی، توقعی و پاداشی نداشتند. رتبه ای نبود. کلمه رایج، کلمه سردار و سرهنگ نبود، حقوق فرمانده سپاه ۲۵۰۰ تومان و حقوق رزمنده عادی هم همان ۲۵۰۰ تومان بود . این زیبایی‌ها‌، جنگ ما را به اینجا رساند.


سرخط خبرها
تازه های خبر
تابناك وب کانال تلگرام پایگاه خبری رادیکال تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
چندرسانه اي