8:57:32 - سه‌شنبه 6 آگوست 2019
هشدار مدیرکل هواشناسی به شالیکاران گیلانی
مدیرکل هواشناسی گیلان از ادامه فعالیت سامانه بارشی در این استان تا روز چهارشنبه خبر داد و گفت: شالیکاران گیلانی فعلاً باید از درو و برداشت برنج خودداری کنند.

محمد دادرس در گفت‌وگویی، استقرار سامانه بارشی در استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ناپایداری‌های جوی به شکل بارش باران که از دیروز دوشنبه به گیلان وارد شده است تا روز چهارشنبه در این استان مستقر بوده و به صورت متناوب به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مدیرکل هواشناسی گیلان در توصیف بیشتر سامانه‌ بارشی که فعلاً در این استان استقرار پیدا کرده است عنوان کرد: تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر نفوذ سامانه بارشی و ادامه فعالیت آن تا روز چهارشنبه در منطقه است بنابراین در این مدت کاهش دما، وزش باد و بارندگی(در برخی نقاط شدید) پیش‌بینی می‌شود.

دادرس وزش باد گاهی شدید و رعد و برق را از دیگر پدیده‌های قالب در وضعیت جوی استان گیلان دانست و تصریج کرد: سامانه بارشی امروز و فردا در نواحی مرکزی، شرقی و قسمتی از نواحی غربی گیلان به فعالیت خود ادامه می‌دهد بنابراین شالیکاران باید جهت برداشت و درو برنج تمهیدات لازم را بیاندیشند.

وی با تأکید بر کاهش ناپایداری‌های جوی از اواخر فردا و مساعد بودن هوا برای درو و برداشت برنج اظهار داشت: با توجه به بارش باران در مناطق وسیعی از گیلان به مسافران توصیه می‌کنیم امروز و فردا از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های گیلان خودداری کرده و در این زمینه احتیاط لازم را به عمل آورند.

مدیرکل هواشناسی گیلان به جهت شرایط جوی فعلی این استان به دیگر بخش‌های مختلف کشاورزی نیز توصیه‌‌هایی کرد و ابراز داشت: گلخانه‌داران گیلانی، پرورش دهندگان مرغ و ماهی و نظایر این باید با توجه به شرایط مذکور و اخطاریه‌های صادر شده این سازمان، تمهیدات مقتضی را در مجموعه خود به عمل آورند.

دادرس با اشاره به اینکه در این مدت دریا مواج و برای شنا نامناسب است خاطرنشان کرد: از بخش‌های مختلف اجرایی گیلان نظیر مدیریت بحران، جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی، شرکت‌های آب و برق و سازمان آتش‌نشانی انتظار داریم برای جلوگیری از برور هرگونه خطر و آسیب توصیه‌های کارشناسی لازم را صادر کنند.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی سریعاً از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود خاطرنشان کرد: وضعیت جوی گیلان پس از عبور سامانه فعلی برای فعالیت‌های کشاورزی مساعد می‌شود و مردم نیز برای اطلاع از وضعیت جوی استان می‌توانند با استفاده از سامانه ۱۳۴ اطلاعات خود را به دست آورند.


سرخط خبرها
تازه های خبر
تابناك وب کانال تلگرام پایگاه خبری رادیکال تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
چندرسانه اي