6:35:03 - پنج‌شنبه 15 آگوست 2019
تفاوت در نامه گمرک و دکتر نوبخت طی دو روز؛
تناقض دولت در ابلاغ واردات برنج/ سفارش های ثبت شده ترخیص خواهند شد؟
روز گذشته دکتر محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه طی نامه ای به وزیر اقتصاد و دارایی دستور هیات وزیران مبنی بر  ممنوعیت واردات برنج را ابلاغ کرد. این نامه در حالی از سوی معاون گیلانی رئیس جمهور ابلاغ شده است که دو روز قبل از آن  مدیرکل مرکز واردات و مناطق ویژه آزاد

روز گذشته دکتر محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه طی نامه ای به وزیر اقتصاد و دارایی دستور هیات وزیران مبنی بر  ممنوعیت واردات برنج را ابلاغ کرد. این نامه در حالی از سوی معاون گیلانی رئیس جمهور ابلاغ شده است که دو روز قبل از آن  مدیرکل مرکز واردات و مناطق ویژه آزاد طی نامه ای لغو ممنوعیت واردات برنج از سوی گمرک را اعلام کرده بود.

تناقض در چنین ابلاغی نشان می دهد که هنوز مرجع واحدی در تصمیم گیری های دولت وجود ندارد و دستورات بعد از تصویب  و اجرا نیز می توانند لغو شوند. به نظر می رسد حتی با وجود این که دستور نوبخت می تواند دوباره واردات برنج را لغو کند آن دسته از سفارش های ثبت شده در گمرک اجازه پیدا خواهند کرد که کالاهای خود را ترخیص کنند و از این طریق هم وارد کنندگان می تواند برنج خود را در بازار عرضه کنند و هم دولت می تواند بگوید به نفع کشاورزان واردات برنج را ممنوع اعلام کرده است.

در سریال هیولا دیالوگی است که مهران مدیری می پرسد« به نظر شما دلار از چهار هزار تومان به ده هزار تومان خوشحال می شوید یا دلار از هفده هزار تومان به ده هزار تومان؟»مشخص است که دومی خوشحال کننده تر است و دولت می تواند می گوید در کاهش نرخ ارز به خوبی عمل کرده است. حالا هم دولت این ادعا را می تواند انجام دهد که برای کمک به کشاورزان واردات برنج را لغو کرده است. بدون این که کسی یادش باشد که دو روز قبل از آن دستور سفارش های جدید را ابلاغ کرده است.

 

 


سرخط خبرها
تازه های خبر
تابناك وب کانال تلگرام پایگاه خبری رادیکال تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
چندرسانه اي